Ogłoszenia duszpasterskie
Wspólnoty i grupy parafialne
Historia parafii Psie Pole
Fotokronika z życia parafii
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
Aktualności
4/10/2015 - 27. niedziela zwykła.
1. W tym tygodniu w liturgii:
* poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, zak.
* środa – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Odpust w Kiełczowie.
* piątek – bł. Wincentego Kadłubka, bpa

2. Codziennie, przez cały październik, jest nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Dzieci, które biorą udział w tym nabożeństwie, otrzymują odpowiedni obrazek.
Prosimy także, aby wprowadzić w swoich rodzinach zwyczaj wspólnego odmawiania różańca, przynajmniej jednej dziesiątki.

3. Jak wiemy, w lipcu 2016 r. odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie - spotkanie młodych z całego świata, pod przewodnictwem papieża Franciszka.
Pierwszy etap ŚDM to tzw. "Dni w diecezjach" - również w naszych parafiach będziemy przez pięć dni, gościć młodych ludzi z innych krajów.
Drugi etap ŚDM to spotkanie w Krakowie – wtedy zabierzemy naszych gości i wraz z nimi udamy się do Krakowa.
Już trwają w naszym dekanacie przygotowania do ŚDM. W tym celu, wolontariusze - nasza młodzież, raz w miesiącu, spotyka się w jednym z kościołów naszego dekanatu. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (9 października) o godz. 18.00 w naszym kościele na Psim Polu.
Ponownie zachęcamy naszą młodzież do włączenia się do tej grupy, aby nie tylko godnie przyjąć młodzież u nas, ale także samemu wziąć udział w tym światowym spotkaniu młodzieży. Prosimy również o zgłaszanie się rodzin, które będą mogły udzielić noclegu (tylko noclegu!) na kilka dni w lipcu, dla 2-3 osób.
Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, a także starszą młodzież i naszych studentów, prosimy również na spotkanie w piątek, najpierw na nabożeństwo o godz. 18.00, a następnie na spotkanie do Sali A.

4. Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy, wyruszy z Wrocławia za dwa tygodnie, w sobotę, 17 października. Przypominamy, że powstał nowa grupa z rejonu Psiego Pola, to jest grupa 20. Zapraszamy chętnych na tę pielgrzymkę - zgłoszenia i bliższe informacje o tej grupie są w zakrystii lub u ks. Mariusza.

5. W przyszłą niedzielę, 11 października, obchodzić będziemy Dzień Papieski. Będą również zbierane do skarbonek ofiary na Fundusz Stypendialny dla Młodzieży, na ten żywy pomnik św. Jana Pawła II.

6. Adoracja Najśw. Sakramentu, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, jest dzisiaj po każdej Mszy św. przed południem, oraz o godz. 18.00 - w ramach nabożeństwa październikowego.

7. Jeszcze przypomnienie: Jak wiemy, poprzez udział z wiarą w ofierze Mszy św., wypraszamy błogosławieństwo Boże i otrzymujemy łaskę uświęcenia i zbawienia. Prosimy o łaski nie tylko dla siebie, ale także modlimy się w intencjach innych. Każdą Mszę św. kapłan sprawuje w intencji szczegółowej. Dlatego wielu z nas zamawia (przynajmniej 2,3 w roku) intencje Mszy św. za siebie, swoich bliskich, ale także za zmarłych, jako najważniejszą pomoc dla nich. W związku z tym, prosimy Parafian, aby zamawiać Mszę św. z odpowiednim wyprzedzeniem, tj. 1-2 miesiące wcześniej, a Mszę św. gregoriańską – z półrocznym wyprzedzeniem.

8. W dniu dzisiejszym, gościmy w naszej wspólnocie parafialnej, dwóch kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, kleryków: Krzysztofa Kulę (z IV roku studiów) i Marcina Bagińskiego (z II roku). Dziękujemy im za astystę liturgiczną.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe w parafii, oraz za posprzątanie świątyni - Msza św. w intencji tych rodzin będzie 11.10.br. o 11.30.

10. Czasopisma katolickie – na stoliku. Zainteresujmy się miesięcznikiem „Nowe Życie”, które otrzymało nową szatę graficzną i zawiera wiele interesujących artykułów (cena – 4 zł.).
Do góry