Ogłoszenia parafialne na ten tydzień.

21.04.2024. - 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA.

1. W dzisiejszą NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, Kościół wzywa nas do modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Szczególną modlitwą otoczmy powołanych z naszej parafii. Dziękujemy wiernym za modlitwę w intencji kapłanów, a szczególnie zanoszoną we wspólnotach Margaretek, Dwunastek i Żywego Różańca.

2. Czas wielkanocny przeżywajmy pojednani z Bogiem. Przypominamy, że okazja do SPOWIEDZI ŚW. jest codziennie przed lub w czasie nabożeństw, rano lub wieczorem.

3. W LITURGII tego tygodnia:

wtorek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha bpa i m., głównego patrona Polski.

czwartek – św. Marka Ewangelisty.

4. KONFERENCJA PRZED CHRZTEM, dla rodziców i chrzestnych, będzie dzisiaj (21 kwietnia), o godz. 16.00 w Sali E.

5. Dzieci przygotowujące się do PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. w sobotę 27 kwietnia, przyjdą na rozmowę kwalifikacyjną (egzamin) w godz. 9.00 -11.00, do kancelarii parafialnej. Natomiast jutro, w poniedziałek, będzie odbiór strojów pierwszokomunijnych, w godz. 16.00 – 18.00 w Sali A. W każdą niedzielę nich dzieci z rodzicami biorą udział we Mszy św. o godz. 11.30.

6. Przypominamy, że DEKANALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY, będzie w sobotę, 27 kwietnia, w sąsiedniej parafii św. Jana Ap. w Zakrzowie o godz.19.00.

7. W środę, 24 kwietnia, przypada 2. ROCZNICA KONSEKRACJI BISKUPIEJ Ks. Bpa Macieja Małygi. Zachęcamy do modlitwy w intencji biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.

8. Tradycyjne skupienie dla WSPÓŁPRACOWNIKÓW MISYJNYCH KSIĘŻY WERBISTÓW z Rejonu Wrocławia, odbędzie się 27 kwietnia br. (sobota), w klasztorze księży salezjanów przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa pl. Grunwaldzki 3 (przy Moście Grunwaldzkim). Będzie to okazja do modlitwy o nowe, liczne i dobre powołania misyjne. Program tego spotkania i więcej informacji znajduje się w gablotce przy kościele.

9. W ub. tygodniu przystąpiliśmy do prac na cmentarzu parafialnym - odbywa się pielęgnacja drzew i porządkowanie. „Bóg zapłać” za wszelką pomoc i za ofiary, składane na cele remontowe i cotygodniowe sprzątanie kościoła.

Informujemy, że w najbliższych tygodniach są jeszcze wolne stypendia mszalne - można zamawiać.