Wspólnoty i grupy parafialne
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
24/05/2015 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest ukoronowaniem okresu wielkanocnego, czasu paschalnej radości.

3. Dzisiaj w naszej parafii - uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00. Otoczmy dzieci, które zostaną włączone do wspólnoty stołu eucharystycznego, naszą modlitwą i dobrym przykładem chrześcijańskiego życia. Dzieci te będą przeżywały Biały Tydzień - codziennie o godz. 18.30.

2. W liturgii tego tygodnia:
poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9.00.
wtorek – św. Filipa Nereusza, kpł. oraz Dzień Matki.
czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej, a za półtora tygodnia – Uroczystość Bożego Ciała.
W związku z porcesją w Boże Ciało, prosimy jak co roku, o pomoc w zorganizowaniu budowy ołtarzy.

3. Nabożeństwo majowe ku czci NMP jest codziennie, po wieczornej Mszy św. Natomiast dzisiaj – w niedzielę – będzie o godz. 18.00.

4. Kandydaci do bierzmowania biorą udział w modlitwie o dary Ducha Świętego, codziennej o godz. 18.30. Do sakramentu bierzmowania przystąpią w czwartek, 28 maja, o godz. 17.00 w kościele św. Kazimierza. Wszyscy otoczmy modlitwą tę młodzież, a kto może niech weźmie udzial w tej dekanalnej uroczystości.

5. Informujemy, że organizowana jest kolonia parafialna dla dzieci i młodzieży. Dwutygodniowy wypoczynek odbędzie się nad morzem w miejscowości Dąbki, w terminie od 27 lipca do 09 sierpnia. Warunki finansowe są bardzo przystępne. Zachęcamy rodziców do wysłania dzieci na organizowane “wakacje z Bogiem”. Zapisy i odbiór kart kolonijnych w świetlicy parafialnej.

6. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za porządkowanie kaplicy i placu kościelnego. „Bóg zapłać” również za ufundowanie nowej kapy do liturgii oraz ofiary na nowe witraże w kościele zabytkowym.

7. W dniu dzisiejszym odbywa się druga tura wyborów na prezydenta. Spełniamy więc swój obowiązek moralny troski o Ojczyznę.

Do góry