Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
26/03/2017 - 4. niedziela W. Postu.
1. Rozpoczynamy dzisiaj WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE. Niech one przygotują nas do owocnego przeżywania Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego oraz odnowienia przymierza z Bogiem zawartego na chrzcie św.
Witamy w naszej parafii misjonarza, ks. dr Tomasza Góreckiego, ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Ciechocinka, który swoim słowem i modlitwą, będzie przewodniczył w naszych rekolekcjach.

Porządek rekolekcji:

Dzisiaj na wszystkich Mszach św. pierwsze rozważanie rekolekcyjne.
Również zapraszamy na Gorzkie Żale - dzisiaj o godz. 17:30.

W poniedziałek, wtorek i środę:

Dla dzieci (Szkoła Podstawowa 98) – godz. 8:00 i o 10.30
Młodzież z Gimnazjum Nr 2 – o godz. 12.15 (w poniedz., czwartek i piątek).
Młodzież z gimnazjów i starszą - o godz. 19.30.
Rodziców i wszystkich prosimy na godz. 9:00 lub 18:30.
(Również będzie Msza św. o godz. 7:00 rano, ale bez kazania.)

Dzień spowiedzi św. będzie we wtorek:
o godz. 8:00-10:00 i 16:30-19:30.
(Będą zaproszeni kapłani).
Zakończenie rekolekcji będzie w środę. Ofiary składane w środę (a także we wtorek) na cele ewangelizacyjne, będą naszym wyrazem wdzięczności wobec Ojca Misjonarza i troski o kształcenie misjonarzy.

2. W piątek zapraszamy, tak jak w ub. tygodniu, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (17.00, 18.00 i 19.00).

3. Chorych, zamiast w tę sobotę, odwiedzimy dopiero za dwa tygodnie (8 kwietnia).

4. Misyjne spotkanie we Wrocławiu, organizowane przez Księży Werbistów, odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia br. Szczegóły znajdują się w gablocie.

5. Dzisiaj, przy wejściu do świątyni, odbywa się zapowiadana w ub. tygodniu kwesta ofiar na rzecz wrocławskich hospicjów.

7. „Bóg zapłać” za ofiary składane jako jałmużnę postną, oraz na kwiaty do Bożego Grobu (koszyczek znajduje się koło Obrazu Matki Bożej). Dziękujemy także za kolejne ofiary złożone na pokrycie kosztów nowych okien w świątyni.

8. Troskę o porządek w kościele na przyszłą niedzielę, powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Piwnika 59-73. (Sprzątanie w sobotę o 9.00).

W przyszłą niedzielę, w ramach akcji pomocy prowadzonej przez Caritas, będziemy mogli nabyć świece–paschaliki i baranki wielkanocne z czekolady.

Do góry