Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
29/09/2014 - 26. niedziela zwykła.
1. W tym tygodniu w liturgii:

* poniedziałek – świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.
* wtorek – św. Hieronima, kpł i dK.
* środa – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew i dK.
* czwartek – Świętych Aniołów Stróżów.
* sobota – św. Franciszka z Asyżu.

2. Od środy, 1 października, codziennie przez cały miesiąc będzie nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Kto odmawia różaniec wspólnie w kościele lub rodzinach, może dostąpić odpustu zupełnego.

3. W tym tygodni przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi – jest codziennie przed lub w czasie nabożeństw. Ponadto spowiedź dla dzieci – w piątek już od godz. 17.00.

W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu będzie po Mszy św. od godz. 19.00 do 21.00.

4. Chorych odwiedzimy w piątek przed południem. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych i przygotowanie rodziny na przyjście kapłana z sakramentami św.

5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 17:45 (na 15 minut przed nabożeństwem różańcowym).

6. Dzieci klas trzecich i ich rodziców na Mszę św. inicjacyjną prosimy w przyszłą niedzielę, 5 października, o godz. 11.30.

7. Natomiast młodzież ze wszystkich klas gimnazjalnych, zapraszamy w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.00.

8. Młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania, miała w ub. czwartek spotkanie przygotowawcze. Następna katecheza sakramentalna dla kandydatów do bierzmowania, będzie w czwartek za dwa tygodnie.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty dla uczestników oazy. Początek o godz. 14.30.

10. Konferencje przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się poniedziałek, 6 października, o godz. 19,30.

11. Zbliża się ważna dla wszystkich uczelni wyższych data: 1 października. Tego dnia rozpoczną się zajęcia dydaktyczne, a we Wrocławiu odbędzie się, już po raz drugi, Uroczysta Środowiskowa Inauguracja roku akademickiego, w której weźmie udział dziesięć wrocławskich uczelni. W tym również Papieski Wydział Teologiczny. Uroczystość odbędzie się w środę 1 października o godz. 14.00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnie na Rynku Wrocławskim Natomiast w środę 8 października, o godz. 19.00 w kościele pw. NMP na Piasku, odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego, organizowana przez duszpasterstwa akademickie Wrocławia – „Dni na Dobry Początek”.

12. Przeprowadziliśmy remont pomieszczeń świetlicy parafialnej. Za wykonanie tych prac i wszelką pomoc – serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także za kolejne ofiary złożone na nowe witraże w kościele zabytkowym.

„Bóg zapłać” również za posprzątanie wczoraj świątyni – Msza św. będzie 23.11.br. o 8.30. O posprzątanie świątyni w tym tygodniu (sobotę o godz. 9.00), prosimy kolejne rodziny z ul. Piwnika nr 58-66.

Do góry