Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
26/06/2016 - 13. niedziela zwykła.
1. W ub. tygodniu dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy towarzyszyli swym uczniom w tym dziękczynieniu składanym Bogu, za cały rok szkolny i katechetyczny. Niepokojem napawa nas to, że jednak wielu rodziców zlekceważyło obowiązek przyprowadzenia dziecka do spowiedzi i na Mszę św. przedwakacyjną.
Na progu wakacji, przypominamy dzieciom i młodzieży o chrześcijańskiej postawie na co dzień, o przykazaniach Bożych, modlitwie i niedzielnej Mszy św.

Życzymy dzieciom i młodzieży radosnych i Bożych wakacji, oraz umocnienia swej wiary, zwłaszcza w radosnym spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i pielgrzymami z całego świata w Krakowie.

2. W liturgii tego tygodnia;
wtorek - św. Ireneusza, bpa i m.
środa – Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9.00.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek, jak co miesiąc odwiedzimy chorych – ale prosimy o poinformowanie, którzy chorzy będą czekać.

Zmiana tajemnic różańcowych – będzie w przyszłą niedzielę, 3 lipca, o godz. 8.00 rano.

3. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli, w lipcu i sierpniu, nie będzie mszy św. o godz. 13.00. W dni powszednie – bez zmian.

4. Odpust parafialny będzie w tym roku w niedzielę, 24 lipca, o godz. 12.00.

5. Nowy cykl spotkań przygotowawczych do zawarcia sakramentu małżeństwa, będzie w lipcu. Rozpocznie się w pierwszy poniedziałek, 4 lipca, o godz. 19.30 w Sali A.

6. Chcemy zorganizować dla Parafian wspólny wyjazd do Częstochowy, na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, w dniu 28 lipca. Zapisywać się można jeszcze do środy. Jeżeli nie będzie odpowiedniej liczby parafian, to niestety nie będzie można zorganizować wspólnego wyjazdu.

Jak co roku, Rodzina Radia Maryja, pielgrzymuje na Jasną Górę w drugą niedzielę lipca. Zapisy na wyjazd w dniu 10 lipca, u pani Krystyny, przewodniczącej Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Natomiast zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Wrocławia na Jasną Górę trwają przez cały lipiec.

7. Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy w ub. niedzielę, jest zbiórka do puszek ofiar na wsparcie organizacji przyjęcia pielgrzymów-młodzieży na ŚDM w parafii.

8. W ub. niedzielę odbywał się festyn rodzinny. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom. „Bóg zapłać” również tym wszystkim, którzy tak serdecznie pomagali, oraz darczyńcom i sponsorom.

W tym tygodniu będzie wyjazd na kolonię parafialną. Dzieciom i młodzieży, a także wychowawcom, życzymy błogosławieństwa Bożego.

9. Rozpoczęło się lato, i to dość upalne. W związku z tym, pragniemy przypomnieć nie tylko dzieciom, o stosownym stroju do kościoła. Niektórzy bowiem, nie tylko jakby nie mieli szacunku do tego miejsca, ale wprost obrażają innych swym strojem. Czy tak się ubieramy na wizytę do kogoś ważnego?

Do góry