Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
19/10/2014 - 29. niedziela zwykła.
1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, którymi są zarówno duchowni, siostry zakonne, jak i lekarze, nauczyciele, studenci i wiele innych osób, które z miłości do Chrystusa pragną głosić, w odległych niekiedy krajach, Ewangelię słowem i życiem. Z Polski jest ponad 2 tys. misjonarzy na wszystkich kontynentach. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach z naszej parafii.
W Dzieło Misyjne Kościoła włączamy się również poprzez swe ofiary - taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na papieski fundusz solidarności, na Papieskie Dzieła Misyjne. Misja jest zadaniem nas wszystkich, całego Kościoła.
Sprawą pilną jest niesienie z odwagą w każdą rzeczywistość Ewangelii Chrystusa, która jest głoszeniem nadziei, pojednania, komunii, jest głoszeniem bliskości Boga, Jego miłosierdzia, Jego zbawienia; jest głoszeniem tego, że moc Bożej miłości jest zdolna pokonać ciemności zła i poprowadzić na drogi dobra.

2. Dzisiaj w Rzymie odbywa się beatyfikacja papieża Pawła VI, orędownika rodziny i pokoju. Kierował Kościołem w latach 1963-1978, a więc w czasach Soboru Watykańskiego II; ale i w czasach niepokoju i rewolucji lewackich i anarchistycznych, które postawiły sobie za cel zniszczenie rodziny, systemu państwowego i Kościoła; w czasach, gdy była realna groźba III wojny światowej.
Dzisiaj, gdy na Bliskim Wschodzie prowadzi się faktycznie eksterminację chrześcijan na wielką skalę, a ideolodzy lewicy ruszyli szturmem na Kościół i prowadzą demontaż rodziny, deprawują dzieci i młodzież ideologią gender, papież Paweł VI staje się wzorem dla nas w walce ze złem.

3. W tym tygodniu w liturgii:

w poniedziałek – św. Jana Kantego, kpł.;
we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, bpa;
w środę – św. Jana Pawła II, pap

4. Codziennie przez cały październik jest nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej. Dzisiaj na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy w intencji misjonarzy.

5. Konferencja przed chrztem – będzie dzisiaj, w niedzielę, o godz. 16.00 w Sali E.

6. Dzieci klas trzecich i ich rodziców poprosiliśmy dzisiaj na Mszę św. inicjacyjną o godz. 11.30. Samych rodziców tych dzieci prosimy na konferencję we wtorek o godz. 19.00 do Sali A.

7. Młodzież ze wszystkich klas gimnazjalnych, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez Klub Seniora, wyjazd do Piechowic k. Jeleniej Góry, w sobotę, 25 paźdz. br. Zapisy w świetlicy parafialnej.

9. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, możemy złożyć swe ofiary na cele dobroczynne w parafii – przy wejściu do świątyni.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe w parafii.

O posprzątanie świątyni w tym tygodniu (sobotę o godz. 9.00), prosimy mieszkańców z ul. Piwnika nr 67-75.

Dziękujemy za porządkowanie cmentarza i prosimy o dalszą pomoc.
Na stoliku z czasopismami znajdują się również „kartki wypominkowe” za Zmarłych.

Kuria informuje:
W sobotę,26 paźdz., ulicami Wrocławia przejdzie „Marsz Mężczyzn” pod hasłem: Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”. Rozpocznie się o godz. 13.30 Mszą św. w kościele św. Elżbiety (garnizonowym).

Do góry