Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
5/06/2015 - 14. niedziela zwykła.
Dzisiaj papież Franciszek rozpoczyna swoją wizytę apostolską w Ameryce Południowej. Ojciec Święty odwiedzi trzy kraje: Ekwador, Boliwię i Paragwaj. Łączymy się duchowo i prosimy o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego.

1. W liturgii tego tygodnia:
poniedziałek - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.
środa - św. Jana z Dukli, kapł.
sobota - św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

2. W środę – nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00.

3. W tym miesiącu nie było odwiedzin chorych. Ale pośpieszymy z sakramentami na każde zgłoszenie chorego w kancelarii parafialnej.

4. W miesiącach lipcu i sierpniu, w niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
Odpust w naszej parafii ku czci św. Jakuba i św. Krzysztofa, będzie w ostatnią niedzielę lipca, tj. 26 lipca.

5. Nowy cykl spotkań przygotowawczych do zawarcia sakramentu małżeństwa, rozpocznie się w poniedziałek, 6 lipca, o godz. 19,30 w Sali A.

6. W drugą niedzielę lipca, jak co roku, jest organizowana Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Można również już zapisywać się na sierpniową pieszą pielgrzymkę z Wrocławia na Jasną Górę.

7. W poniedziałek 6 lipca 2015 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę, by podziękować za 90 lat istnienia Apostolstwa Chorych w świecie.

8. Dziękujemy za zorganizowanie w ub. tygodniu pielgrzymki do Piekar Śląskich.

9. W ub. niedzielę, żegnaliśmy dotychczasowego księdza wikariusza. Dzisiaj witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza, ks. Mariusza Wyrostkiewicza. Ks. Mariusza sakrament kapłaństwa przyjął 6 lat temu w Katedrze Wrocławskiej i do tego roku pracował w Wąsoszu. Otoczmy swoją modlitwą i serdecznością nowego kapłana.

10. Na początku wakacji, przypominamy dzieciom i młodzieży o chrześcijańskiej postawie, o przykazaniach Bożych, modlitwie i niedzielnej Mszy św. Życzymy dzieciom i młodzieży radosnych i Bożych wakacji oraz umocnienia we wierze.

11. Polecamy kolejne numery czasopism katolickich – na stoliku.

12. Odnowiliśmy mieszkanie na wikariacie. Dziękujemy osobom, które podjęli się przygotowania mieszkania dla nowego księdza.

13. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. zatrzymujemy się na chwilę adoracji i uwielbienia Chrystusa w Najśw. Sakramencie.

Do góry