Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
4/12/2016 - 2 niedziala Adwentu.
1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Wyraz adwentowemu oczekiwaniu dajemy codziennie poprzez udział we MSZY ŚW. RORATNIEJ o godz. 18:00. (Wieczorna Msza św. jest więc o pół godziny wcześniej niż zwykle). Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach. Niech ten kolejny Adwent w naszym życiu, mobilizuje nas do przemiany naszych serc i zwracania się ku Chrystusowi, który przecież jest blisko.

2. W liturgii w tym tygodniu:
wtorek (6 grudnia) – św. Mikołaja, bpa, Patrona dyskretnej dobroci.
czwartek, 8 grudnia – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i o 18.30.

3. OPŁATKI na wieczerzę wigilijną będą roznoszone w naszej parafii dzisiaj, w niedzielę, i ew. jutro po południu. Opłatki dostarczą do naszych domów osoby wydelegowane przez nas. Te osoby, znane nam z Zespołu Charytatywnego czy też z kościoła, będą mieć pisemne upoważnienie. Prosimy te osoby na odprawę dzisiaj, o godz. 12.30 w Sali E. Jesteśmy im wdzięczni za tę bezinteresowną posługę. Przyjmijmy ich w swoich domach życzliwie. Niech poświęcony opłatek, otrzymany z naszej Parafii, będzie znakiem naszej jedności i wspólnoty. Z góry dziękujemy za ofiary składane z racji przyjęcia opłatka, które jak co roku przeznaczamy na pokrycie kosztów ogrzewania i oświetlenia. Ofiary można przekazać poprzez osoby roznoszące opłatki.

4. REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się za tydzień,11 grudnia, na wszystkich Mszach św. Ale młodzież niech przyjdzie – o godz. 10.00, natomiast dzieci z rodzicami - o godz. 11.30. Zaplanujmy udział w tych rekolekcjach. Program rekolekcji zostanie dostarczony do rodzin wraz z opłatkiem.

5. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH jest dzisiaj, niedzielę, o godz. 8.00.

6. Dzisiaj, w Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, przeprowadzona jest ZBIÓRKA DO PUSZEK na rzecz pomocy dla katolików za wschodnią granicą RP.

7. Dzisiaj, w pierwsza niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. jest Adoracja Najśw. Sakramentu.

8. W drugim tygodniu ferii w lutym, będzie organizowane dla dzieci, pięciodniowe zimowisko w górach. Informacje i zapisy - w świetlicy.

9. Dziękujemy za dłożone dary dla dzieci z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Można jeszcze je składać w tym tygodniu.

10. Dziękujemy również za przygotowanie i udział w spotkaniu z ks. biskupem Jackiem, w ub. tygodniu.

11. „Bóg zapłać” za ofiary na cele remontowe. O posprzątania świątyni w sobotę (o godz. 9.00), prosimy kolejne rodziny z ul. Piwnika 48-58.

12. Na stoliku – czasopisma katolickie, a w zakrystii - wigilijne świece „Caritas” (po 12 i 6 zł.).

Do góry