Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
24/07/2016 - 17. niedziela zwykła.
1. Dzisiaj w naszej Parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

O godz. 12.00 - Suma ku czci św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, Patronów naszej Parafii. Po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.
Pozostałe Msze św. w dniu dzisiejszym będą o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i wieczorna o 18:30.

Ks. Wojciechowi Kuźmie i ks. Piotrowi Jurzykowi z Kanady – dziękujemy za przewodniczenie w liturgii i za kazanie. Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za obecność. Dziękujemy pielgrzymom z Kanady, z diecezji Hamilton, i życzymy im błogosławionego spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie.

2. Dobiegają końca ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY w DIECEZJI. Wyrażamy wdzięczność naszym Gościom z Kanady. Jesteśmy zbudowani ich wiarą i przywiązaniem do Chrystusa i Kościoła. „Bóg zapłać” także naszej młodzieży, pełniącej rolę gospodarzy – natrudzili się bardzo, oraz rodzinom, które otworzyły swe domy dla pielgrzymów.

Jutro o godz. 8.30 nasi Goście wyjeżdżają do Krakowa. Tam centralne przeżywanie ŚDM będzie w sobotę – na czuwaniu modlitewnym z Papieżem, oraz w niedzielę 31 lipca, na Mszy św. rozesłania w Brzegach pod Krakowem. Myślimy, że wielu z nas będzie duchowo towarzyszyć im przez oglądanie transmisji w telewizji z tej uroczystości. Porządek Mszy św w parafii w przyszłą niedzielę, nie będzie zmieniony.

3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
poniedziałek – św. św. Jakuba Apostoła.
wtorek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
piątek – św. Marty.

4. Każdy, kto pragnie wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę, także łączący się tylko duchowo z pielgrzymami, winni zgłosić się w zakrystii po Mszy św. lub w ośrodku duszpasterskim na ul. Bujwida. Pielgrzymka wyruszy drugiego sierpnia.

5. Dziękujemy za ofiary składane na remont kaplicy. Wdzięczni jesteśmy także za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz za posprzątanie świątyni i placu kościelnego.

Do góry