Wspólnoty i grupy parafialne
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
21/12/2014 - 4. niedziela adwentu
1. Przygotowani przez dni adwentowe i przez udział w rekolekcjach, oraz pojednani z Bogiem, wkraczamy w radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj jeszcze czwarta niedziela Adwentu.

Okazja do spowiedź św. będzie jeszcze we wtorek w godz. 17.00 – 19.00.

2. W środę, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. wieczornej w tym dniu nie będzie (tylko poranna o godz. 7:00). W ten święty wieczór będziemy spożywać wigilijną wieczerzę w swoich domach rodzinnych.

Niech będzie to czas pojednania, braterstwa i wzajemnej miłości. Pomyślmy o potrzebujących pomocy. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać fragment Ewangelii, odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz” i inne, a na stół nawet w najmniejszych ilościach, nie powinno się podawać alkoholu.

3. W czwartek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Msza św. - Pasterka zgromadzi nas o godz. 24:00 (o północy). W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 i 18:30. (zatem nie będzie pierwszej Mszy św. o godz. 7:00).

4. Chorych odwiedzimy we wtorek przed południem. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

5. Dziękujemy za przygotowanie wigilii dla dzieci w świetlicy.

6. Klub Seniora będzie obchodził swe 10-lecie w niedzielę, 29 grudnia.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła na Święta.

8. W zakrystii – jeszcze są wigilijne świece „Caritas”, natomiast na stoliku przy wejściu – świąteczne numery tygodników katolickich, a także kalendarz wydany przez parafię w Pawłowicach, z racji jubileuszu 50-lecia tamtej parafii.

Dzisiaj przy wejściu, jak w każdą trzecia niedzielę miesiąca, możemy złożyć swe ofiary na cele dobroczynne w parafii.

Do góry