Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
26/04/2015 - 4. niedziela wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza.
1. Jest czas wielkanocny. Jak ten czas przeżywamy? Czy już pojednaliśmy się z Bogiem, aby dobrze korzystać z Sakramentu, który jest owocem śmierci i zmartwychwstania Chrystusa?

Dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne”. Ma on zachęcić nas do modlitwy, „aby Pan wyprawił robotników na swoje żniwo”.

2. W liturgii tego tygodnia:
środa – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew i dK. W środę obchodzić będziemy także „Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”.
piątek - św. Józefa Rzemieślnika.
sobota, 2 maja – obchodzić będziemy trzeciomajową Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesioną w tym roku z przyszłej niedzieli, na sobotę.
Msze św. w tę uroczystość będą o godz. 7.00, 9.00, 11.30, 17.00 - w kaplicy DPS-u i o 18.30.

3. Nabożeństwo majowe ku czci NMP, będzie od piątku codziennie, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich do udziału w tej majowej modlitwie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi jest codziennie, przed lub w czasie nabożeństw. Ponadto w piątek – spowiedź będzie od godz. 17.30.

5. Comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu będzie w piątek, po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

6. Chorych odwiedzimy w piątek przed południem – prosimy o zgłaszanie adresów.

7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w sobotę o godz. 18.00.

8. Dzisiaj, dzieci przygotowujęce się do pierwszej Komunii św., i ich rodzice, spotykają się na Mszy św. inicjacyjnej o godz. 11.30.

9. Kandydaci do bierzmowania przyjdą na konferencję w czwartek o godz. 19.00. Rodziców młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania, prosimy na konferencję we wtorek, 28.04.br. o godz. 19.00 do Sali E.

10. Dla narzeczonych, spotkania przygotowawcze do zawarcia sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w pierwszy poniedziałek maja, tj. czwartego maja, o godz. 19.30.

11. Konferencja przed chrztem, będzie w trzecią niedzielę w maja – tj. 17 maja br.

Do góry