Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
13/04/2014 - 6. niedziela Wielkiego Postu.
1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w Wielki Tydzień, w którym wspominamy i przeżywamy Ofiarę Jezusa Chrystusa, złożoną za nasze odkupienie, oraz świętujemy Jego Zmartwychwstanie. Chrześcijańskie przeżywanie tych dni, niech także będzie wyrazem naszej gotowości, na przyjęcie daru kanonizacji błogosławionych papieży, Jana Pawła II i Jana XXIII.

2. Dzisiaj po południu będzie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17,00. Po nabożeństwie, o godz. 17.30, zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych, w wykonaniu chóru „Kuźniczanie” z Wrocławia.

3. Okazja do spowiedzi św. będzie w poniedziałek, wtorek oraz w środę w godz. 6,30 - 7,30 i 18,00 - 20,00.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

5. Chorych – już odwiedzaliśmy, ale można jeszcze zamówić wizytę księdza do innych chorych, na środę przed południem. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

6. WIELKI CZWARTEK - Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w tym dniu w jedności z naszym Biskupem Msza św. w Katedrze.
W parafii będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18,30. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Adoracji - gdzie adoracja potrwa do 23,00. Młodzież będzie mieć adorację o godz. 22,00.

7. WIELKI PIĄTEK - Pamiątka Śmierci Pana Jezusa.

Nie sprawuje się w tym dniu Mszy św. Od rana będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się Jutrznią o godz. 7.00 – zapraszamy wszystkich.
Dzieci szkolne na adorację Najśw. Sakramentu i Drogę Krzyżową w W. Piątek przyjdą o godz. 15,00. Żywy Różaniec będzie adorował Najśw. Sakrament wg podanego w gablotce porządku.
Uroczyste celebrowanie Pamiątki Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18,30, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 23,00 (w kościele zabytkowym).
W W. Piątek obowiązuje post ścisły.

8. WIELKA SOBOTA – Przez cały dzień od 7.00 rano będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie.
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10,00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14,00; w Kłokoczycach o godz. 14,00. W sobotę podczas poświęcenia pokarmów dzieci będą składać swą skarbonkę z jałmużną postną dla potrzebujących.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,00 (zabierzmy ze sobą świece). Na wigilię paschalną składa się liturgia światła i Słowa Bożego oraz uroczysta Msza św. rezurekcyjna z odnowieniem chrztu i procesją rezurekcyjną. Procesja rezurekcyjna, jako naturalne dopełnienie liturgii Wigilii paschalnej, będzie więc w nocy, a nie jak kiedyś w niedzielę rano.

9. W WIELKĄ NIEDZIELĘ Zmartwychwstania Pańskiego
- porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 6,00 - Msza św. o świcie, a następne o godz. 8,30; 10,00; 11,30; 13,00 - z udzieleniem chrztu św., oraz o 18,30.

10. Przygotujmy liturgię, śpiewy i procesję. Prosimy także o pomoc przy dekoracji Bożego Grobu – w środę o 20.00.

11. Dzisiaj będzie nauka przed chrztem o godz. 16.00; również o godz. 16.00 będzie spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

12. „Bóg zapłać” za porządkowanie placu kościelnego oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

13. Dziękujemy za posprzątanie świątyni – Msza św. będzie 25.05.br. o 8.30.
Czasopisma – na stoliku. Przypominamy, że dzisiaj odbywa się przy wejściu kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczestników świetlicy i klub seniora. Tam także można nabyć świecę-paschalik „Caritas” na stół wielkanocny (6 zł.).

Do góry