Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
20/07/2014 - 16 niedziela zwykła.
1. Dzisiaj w naszej Parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA. O godz. 12.00 - uroczysta Suma ku czci św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, Patronów naszej Parafii. Po Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.
Pozostałe Msze św. w dniu dzisiejszym będą o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i wieczorna o 18:30.

Ks. misjonarzowi Stanisławowi Malinowskiemu, ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Ciechocinka – dziękujemy za przewodniczenie w liturgii i za kazania. Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za obecność.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
wtorek – św. Marty
czwartek - św. Ignacego z Loyoli, kpł.
piątek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do spowiedzi św. jest przed nabożeństwami. W piątek, comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu, będzie po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

3. Wspólnoty Żywego Różańca, comiesięczną zmianę tajemnic różańcowych, będą mieć w sobotę o 18.00.

4. Odwiedzin chorych jeszcze w tym miesiącu nie będzie - z wyjątkiem indywidualnych zgłaszanych.

5. Każdy, kto pragnie wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę, (także łączący się duchowo z pielgrzymami), winien zgłosić się w zakrystii po Mszy św. lub w ośrodku duszpasterskim na ul. Bujwida.

6. Od kilkunastu lat na apel Księży Biskupów, składamy w miesiącu sierpniu przyrzeczenia abstynenckie. Niech poprzez nasze wyrzeczenie się wszelkich napojów alkoholowych - przynajmniej w tym miesiącu, miesiącu tak ważnych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny - naród nasz wyzwala się z tego zniewolenia i poniżenia. Abstynencja wielu prowadzi do trzeźwości całego narodu.

7. Obchodzimy Tydzień św. Krzysztofa. Odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek przy kościele pod hasłem: "Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy". W ten sposób możemy podziękować Panu Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, i pomóc polskim misjonarzom, by nie pozostali bez środków transportu.

8. Dziękujemy za ofiary składane na nowe witraży w kościele zabytkowym. Wdzięczni jesteśmy za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz za posprzątanie świątyni i placu kościelnego.

9. Życzymy błogosławieństwa Bożego dzieciom, wyjeżdżającym w tym tygodniu na kolonię parafialną.

Do góry