Ogłoszenia duszpasterskie
Wspólnoty i grupy parafialne
Historia parafii Psie Pole
Fotokronika z życia parafii
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
Aktualności
23/10/2016 - 30. niedziela zwykła.
1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się za misjonarzy i misjonarki, zwłaszcza pamiętajmy o misjonarzach z naszej parafii, którzy w odległych krajach głoszą Ewangelię. Z Polski jest ponad 2 tys. misjonarzy na wszystkich kontynentach.
Ofiary złożone dzisiaj na tacę, są przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła.

W liturgii tego tygodnia:
* piątek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Codziennie przez cały październik jest nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dzisiaj na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy w intencji misjonarzy.

3. Dla młodzieży studiującej i pracującej będą spotkania duszpasterskie, w piątki o godz. 20.30, w klubie młodzieżowym. Zapraszamy chętnych.

4. Zbliża się 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego. Ponadto będzie procesja, z modlitwą za zmarłych, na naszym Cmentarzu, o godz. 14:00 - (bez Mszy św.)

Imiona Zmarłych, polecanych na kartkach wypominkowych, będą odczytywane podczas wieczornych nabożeństw, począwszy od 2 listopada (Dzień Zaduszny). Już dzisiaj prosimy o zabranie odpowiednich kartek i czytelne wypisanie imion Zmarłych, wraz z podaniem ulicy ofiarodawcy (tylko ulicy!), gdyż będziemy wypominki odczytywać według ulic. Porządek nabożeństw wspominkowych, zostanie podany 1 listopada. Wypominki można przekazać w kopertach na tacę lub w zakrystii. "Bóg zapłać" za składane przy tej okazji ofiary.

5. Pragniemy przypomnieć, że regulamin i opłaty na PARAFIALNYM CMENTARZU przy ul. Gorlickiej obowiązują takie, jak na innych cmentarzach Wrocławia. Dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko ofiarami wspierają utrzymanie Cmentarza, ale także społecznie tam się angażują – doglądając porządku.
Przypominamy, że w celu zachowania porządku na naszym Cmentarzu, wykonywanie prac ziemnych związanych z pochówkiem i ekshumacją, powierzyliśmy Zakładowi Pogrzebowemu „Archon”.
W tym tygodniu wszyscy zadbajmy o porządek na naszym Cmentarzu. Także zatroszczmy się o groby opuszczone.

W dniach od 30 października do1 listopada, podobnie jak w ub. latach, będziemy kwestować na cmentarzu, na pokrycie kosztów utrzymania. Niech rodziny mające tam swe groby złożą chociaż 20 zł. Osoby, które mogą pomóc w kwestowaniu na Cmentarzu, prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy św. do zakrystii.

6. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary, składane na cele remontowe w parafii. Dziękujemy także za posprzątanie wczoraj świątyni – Msza św. w intencji tytch rodzin, będzie 13.12.br. o 8.30. O posprzątanie świątyni w tym tygodniu (w sobotę o godz. 10.00), prosimy kolejnych mieszkańców z bloku rotacyjnego nr 180 – 225.
Dziękujemy także Wychowawcom naszej Świetlicy, za zorganizowanie wycieczki dla dzieci do Krakowa.

7. Czasopisma katolickie – na stoliku.

Kuria informuje:
Dzisiaj, w niedzielę, ulicami Wrocławia przejdzie „Marsz Mężczyzn” Rozpocznie się o godz. 13.30 Mszą św. w kościele św. Elżbiety (garnizonowym) w Rynku. Marsz jest głośnym i stanowczym świadectwem wiary.
Do góry