Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
29/03/2015 - 6. niedziela W. Postu.
1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w Wielki Tydzień, w którym wspominamy i przeżywamy Ofiarę Jezusa Chrystusa, złożoną za nasze odkupienie oraz świętujemy Jego Zmartwychwstanie.

2. Dzisiaj po południu będzie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.

3. Okazja do spowiedzi św. będzie w poniedziałek, wtorek oraz w środę w godz. 6,30 - 7,30 i 18,00 - 20,00.
Ponadto, w wybranych kościołach Wrocławia, w ramach akcji „Noc konfesjonałów”, będzie można się wyspowiadać w środę w nocy. W naszym dekanacie będzie to w kościele w Zakrzowie. W gablocie plakat informuje o innych świątyniach, w których będzie spowiedź nocna.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

5. Chorych – odwiedzimy w środę przed południem - można jeszcze zamówić wizytę księdza. Do chorych, których odwiedzał ks. Szymon, przyjdziemy dopiero po godz. 10.00.

6. WIELKI CZWARTEK - Pamiątka Wieczerzy Pańskiej, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w tym dniu w jedności z naszym Biskupem Msza św. w Katedrze.
W parafii będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18,30. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Adoracji - gdzie adoracja potrwa do 23,00.

7. WIELKI PIĄTEK - Pamiątka Śmierci Pana Jezusa.
Nie sprawuje się w tym dniu Mszy św. Od rana będzie trwać adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się Jutrznią o godz. 7.00 – zapraszamy wszystkich.
Dzieci szkolne na adorację Najśw. Sakramentu i Drogę Krzyżową w W. Piątek przyjdą o godz. 15,00. Żywy Różaniec będzie adorował Najśw. Sakrament wg podanego w gablotce porządku.
Uroczyste celebrowanie Pamiątki Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18,30, po czym adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 23,00 (w kościele zabytkowym).
W W. Piątek obowiązuje post ścisły.

8. WIELKA SOBOTA – Przez cały dzień od 7.00 rano będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie.
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10,00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14,00; w Kłokoczycach o godz. 14,00. W sobotę podczas poświęcenia pokarmów dzieci będą składać swą skarbonkę z jałmużną postną dla potrzebujących.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,00 (zabierzmy ze sobą świece). Na wigilię paschalną składa się liturgia światła i Słowa Bożego oraz uroczysta Msza św. rezurekcyjna z odnowieniem chrztu i procesją rezurekcyjną. Procesja rezurekcyjna, jako naturalne dopełnienie liturgii Wigilii paschalnej, będzie więc w nocy.

9. W WIELKĄ NIEDZIELĘ Zmartwychwstania Pańskiego - porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 6,00 - Msza św. o świcie (bez procesji), a następne o godz. 8,30; 10,00; 11,30; 13,00 - z udzieleniem chrztu św. oraz o 18,30.

10. Przygotujmy liturgię, śpiewy i procesję. Prosimy także o pomoc przy dekoracji Bożego Grobu – w środę o 20.00.

13. „Bóg zapłać” za porządkowanie placu kościelnego oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni – Msza św. będzie 17.05.br. o 18.30.

Czasopisma – na stoliku. Przypominamy, że dzisiaj odbywa się na placu kościelnym kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczestników świetlicy i klub seniora. Tam także można nabyć świecę-paschalik „Caritas” na stół wielkanocny (6 zł.).

Do góry