Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
18/02/2018 - I niedziela W. Postu.
1. Przeżywany przez Kościół Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia. Uświadamiamy sobie swoją grzeszność oraz potrzebę zmiany sposobu myślenia i postępowania. Jest to czas łaski i uświęcenia.

Już na początku W. Postu postanówmy, że ten czas nie upłynie bez rekolekcji - w naszej parafii rozpoczną się one w piątą niedzielę W. Postu (18 marca).

Również, kierowani bratnią miłością, podejmijmy wyrzeczenia się wszelkiego alkoholu, i módlmy się o trzeźwość dla naszego narodu.

2. Zachęcamy wiernych do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:
GORZKI ŻALE - dzisiaj, w niedzielę, o godz. 17.30.
DROGA KRZYŻOWA - w piątek o godz. 17.00 (dzieci); 18.00 (dla wszystkich) i o 19.15 (młodzież).
Podczas tych nabożeństw, jak również przed lub w czasie Mszy św. codziennej, jest okazja do spowiedzi św.

3. Dzieci z klas czwartych, w związku z przygotowaniem się do Rocznicy I Komunii św., będą mieć spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 11.30.

5. Konferencja dla rodziców, którzy pragną przedstawić swe dzieci do chrztu w najbliższym czasie, będzie dzisiaj (18 lutego) o godz. 16.00 w sali E.

6. Również dzisiaj prosimy Radę Parafialną na spotkanie o godz. 19.30 w sali E.

7. Kandydaci do bierzmowania będą mieć konferencję w środę o godz. 19.30 w sali A.

8. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, możemy złożyć swe ofiary na cele charytatywne w parafii – przy wejściu do kościoła. Natomiast w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek „Ad Gentes” na misje w Afryce.

9. Na stoliku: czasopisma katolickie. Możemy również (zwłaszcza dla dzieci) zabrać specjalną skarbonkę na jałmużnę postną - zaoszczędzone w niej pieniądze zostaną przekazane na rzecz ”Caritas”.

Inne ogłoszenia:

- Sąsiednia parafia w Pawłowicach organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 27.04.br do 6.05.br. Koszt wyjazdu – 2250 zł. Informacje o tej pielgrzymce znajdują się w gablotce.

- Apel Policji:

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystują ufność i uczciwość seniorów, aby zabrać im oszczędności, trzymane w domu lub na koncie. Aby oszukać, sprawcy mogą się podawać za policjanta, wnuczka, kuzyna czy pracownika poczty, ZUS. Przestępcy będą przekonywać, że wasze pieniądze są zagrożone, będą namawiać do wzięcia kredytu. Ostatnio pojawiły się oszustwa metodą „na policjanta”, który telefonuje i umawia się na przeszukanie mieszkania, podczas którego dokonuje się kradzieży. Nie wpuszczajmy nikogo do mieszkania. Policja nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Wszelkie budzące niepokój sytuacje zgłaszać należy pod nr 997 lub 112.

Do góry