Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
26/10/2014 - 30. niedziela zwykła.
Obchodząc dzisiaj rocznicę poświęcenia naszego kościoła, uświadamiamy sobie, że świątynia jest znakiem Boga i miejscem spotkania z Nim. W niej Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, aby wyznać swą wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywa świątynia Boga.

1. W liturgii w tym tygodniu: wtorek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Zakończenie nabożeństw różańcowych będzie w piątek o godz. 18,00. Niech jednak nie zabraknie stale modlących się na różańcu.

3. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w sobotę o godz. 18.00.

4. W sobotę, 1 listopada – obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w tym dniu według porządku niedzielnego. Ponadto będzie procesja, z modlitwą za zmarłych, na Cmentarzu o godz. 14:00 - (bez Mszy św.)

Niech modlitwa za Zmarłych będzie wyrazem naszej wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie, i niech będzie choć częściowym wobec nich spłaceniem długu wdzięczności.
Imiona Zmarłych, polecanych na kartkach wypominkowych, będą odczytywane podczas wieczornych nabożeństw począwszy od 2 listopada. Już dzisiaj prosimy o zabranie odpowiednich karteczek, czytelne wypisanie imion Zmarłych, a następnie prosimy je przekazać w kopertach na tacę lub w zakrystii. "Bóg zapłać" za składane przy tej okazji ofiary.

5. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą wg porządku niedzielnego, i wszystkie msze św. będą sprawowane w świątyni.
Natomiast o godz. 18.00 – rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe.

6. Od 1 listopada w ramach tzw. oktawy modlitw za zmarłych, można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed i podczas nabożeństw.

7. NASZ PARAFIALNY CMENTARZ przy ul. Gorlickiej jest od kilku lat czynny. Pragniemy poinformować, że regulamin i opłaty cmentarne obowiązują, jak na innych cmentarzach.
Dziękujemy wszystkim, którzy nie tylko ofiarami wspierają utrzymanie Cmentarza, ale także społecznie tam się angażują – doglądając porządku.
Przypominamy, że w celu zachowania porządku na naszym Cmentarzu, wykonywanie prac ziemnych związanych z pochówkiem i ekshumacją, powierzyliśmy Zakładowi Pogrzebowemu „Archon”.
W tym tygodniu wszyscy zadbajmy o porządek na naszym Cmentarzu. Także zatroszczmy się o groby opuszczone.
W dniach 31 października i 1 listopada będziemy kwestować na Cmentarzu na pokrycie kosztów wywożenia śmieci. Niech rodziny mające tam swe groby złożą chociaż 20 zł. Osoby, które mogą pomóc w kwestowaniu na Cmentarzu, prosimy o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy św. do zakrystii.

8. Młodzież z wszystkich klas gimnazjalnych zachęcamy do udziału we Mszy św. w niedziele o godz. 10.00. Kandydaci do bierzmowania będą mieć w tym tygodniu comiesięczną konferencję w czwartek, 30 października, o godz. 19.00 w Sali E.

9. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary, złożone na witraże.
Dziękujemy także za posprzątanie świątyni – Msza św. w intencji rodzin będzie 7.12.br. o 7.00.
Kolejne rodziny będziemy prosić o posprzątanie dopiero za dwa tygodnie.

Jeszcze inne ogłoszenie:
Chrześcijańskim rodzicom przypominamy, że udziału dzieci w pogańskich obyczajach Halloween, nie można pogodzić z wiarą. Natomiast warto zauważyć, że z racji uroczystości Wszystkich Świętych, w wielu miastach będą organizowane „Korowody Świętych” – radosne procesje z relikwiami naszych Orędowników w niebie.

Do góry