Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
20/07/2014 - 16 niedziela zwykła.
1. W liturgii tego tygodnia:
Dzisiaj - Uroczystość bł. Czesława, współpatrona naszego miasta Wroclawia.
wtorek - św. Marii Magdaleny.
środa - św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
czwartek – św. Kingi, dziew.
piątek – św. Jakuba Apostoła.
sobota – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP.

2. W przyszłą niedzilę będzie zmieniony porządek Mszy św. Msze św. będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 i 18.30.

3. Odpust parafialny ku czci św. Jakuba, Ap. i św. Krzysztofa, m., będzie w przyszłą niedzielę, 27 lipca. Główna Msza św. odpustowa, z błogosławieństwem kierowców i pojazdów, będzie w niedzielę o godz. 12.00.
Będzie możliwość wjazdu na plac kościelny.
Prosimy o pomoc w posprzątaniku placu kościelnego – w piątek o godz. 16.00.
Otrzymanie odpustu, czyli darowania kary za grzechy, związane jest z uprzednim pojednaniem się z Bogiem. Okazja do spowiedzi św. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św.

4. Nauka przed chrztem, jak co miesiąc, będzie dzisiaj o godz. 16.00 w Sali E.

5. Piesza Wrocławska Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy 2 sierpnia. W zakrystii lub w kancelarii można uzyskać informacje oraz zapisać się na pielgrzymkę - zapisy do 1 sierpnia włącznie. Od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. od 11.00 do 17.00 będzie działał Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" - Wrocław, ul. Bujwida 51. (Informacja telefoniczna 71 328 47 68.) W tej pielgrzymce możemy także uczestniczyć duchowo, zapisując się w kancelarii parafialnej.

6. W dniach 20-27 lipca 2014 r. obchodzony jest w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Ma on charakter troski o bezpieczeństwo na naszych drogach. W tych dniach, kierowcy proszą o pobłogosławienie swych pojazdów i modlimy się o większą rozwagę dla każdego kierującego pojazdem. Również jest to Tydzień troski o potrzeby misjonarzy i misjonarek. W związku z tym, przeprowadzana jest przez MIWA Polska "Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy". W ten sposób będziemy mogli podziękować Panu Bogu za każdą szczęśliwą podróż, za każdy bezpiecznie przejechany kilometr, i pomóc polskim misjonarzom i misjonarkom, by oni nie pozostali bez środków transportu. W naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę, 27 lipca. Zaznaczyć należy, że dzięki tej akcji w ub. roku zostało zrealizowanych 55 próśb od polskich misjonarzy. Przekazane fundusze - 1.355 089 zł - pozwoliły na zakup ponad 40 samochodów, 2 ambulansów, i innych pojazdów.

7. Natomiast dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przy wejściu do kościoła, możemy złożyć swe ofiary na cele dobroczynne w naszej parafii.

8. Dziękujemy Kołu Przyjaciół Radia Maryja za zorganizowanie, w ub. niedzielę, pielgrzymkę na Jasną Górę. Wśród kilkuset tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze modliło się kilkadziesiąt osób z naszej parafii.

9. Komunikat dla seniorów, którzy udają się we wrześniu na wypoczynek do Łeby: można wnieść na ten wyjazd opłatę, dzisiaj o godzinie 16,oo w świetlicy.

10. Informujemy Parafian, że już przystąpiliśmy do budowy nowych okien w świątyni zabytkowej i montażu witraży. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ub. tygodniu na ten cel i na inne remonty.

Dziękujemy Ks. Romanowi Maryńskiemu, pracownikowi Metropolitalnego Sądu Duchownego we Wrocławiu, za wygłoszenie homilii i pomoc duszpasterską w dniu dzisiejszym.

Do góry