Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
21/09/2014 - 25. niedziela zwykła.
Dzisiaj duchowo towarzyszymy Ojcu Świętemu Franciszkowi, który odbywa jednodniową wizytę apostolską w Alabanii, kraju zniszczonym przez minione ideologie.

1. Przypominamy rodzicom, zwłaszcza rodzicom dzieci klas pierwszych, o obowiązku złożenia oświadczenia w szkole, aby ich dzieci zapisać na religię. Obowiązek nauki religii jest od przedszkola, aż do końca szkoły średniej.

Katecheza dla dzieci i młodzieży odbywa się w ramach lekcji w szkołach, do których uczęszczają.

2. W tym tygodniu w liturgii:
* wtorek – św. o. Pio z Pietrelciny, kpł.
* czwartek – bł. Władysława z Gielniowa.
* sobota – św. Wincentego a’ Paulo, kapł.

3. Dzisiaj będzie konferencja dla rodziców, którzy pragną przedstawić swe dzieci do chrztu. Spotkanie to będzie o godz. 16.00 w Sali E.

4. Dzieci klas trzecich i ich rodziców, poprosiliśmy dzisiaj, 21 września, na Mszę św. inicjacyjną o godz. 11.30. Samych rodziców tych dzieci prosimy na konferencję w najbliższy wtorek o godz. 19.00 do Sali A.

6. Młodzież ze wszystkich klas gimnazjalnych, zaprosiliśmy dzisiaj, w niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.00. Młodzież z klas trzecich gimnazjalnych przyjdzie na zapisy do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.

7. Konferencje przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się poniedziałek, 6 października, o godz. 19,30.

8. W związku ze Światowym Dniem Młodzieży, który jak wiemy będzie w Krakowie w 2016 r., odbędzie się spotkanie dla młodzieży z naszego dekanatu w Mirkowie (przy kościele) w dniu 27 wrześniu (sobota), w godz. od 13.00 do 21.00.

9. W najbliższą sobotę, 27 września, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Sanktuarium w Bardo Śl. Początek uroczystości w Bardo Śl. będzie o godz. 10.30.

10. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na nowe witraże w kościele zabytkowym.

O posprzątanie świątyni w sobotę o godz. 9.00, prosimy rodziny z ul. Piwnika 48-56.

Do góry