Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
1/05/2016 - 6. niedziela wielkanocna.
1. W liturgii tego tygodnia:

* dzisiaj, patronuje nam św. Józef Rzemieślnik;
* we wtorek, 3 maja – obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tę uroczystość będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.30.
Jest to także narodowe Święto Konstytucji 3-Maja.

2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP będzie codziennie, po wieczornej Mszy św. Ale w niedzielę i święta – będzie o godz. 18.00 (przed wieczorną Mszą św.). Do udziału w tej majowej modlitwie „Litanią loretańską” do Matki Bożej, zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich.

Od poniedziałku do środy – „Dni modlitw o dobre urodzaje i o błog. Boże dla ludzkiej pracy”.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi jest codziennie, przed lub w czasie nabożeństw. Ponadto w piątek – spowiedź będzie już od godz. 17.30.

Comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu będzie w piątek, po wieczornej Mszy św., do godz. 21.00.

4. Chorych odwiedzimy w piątek przed południem – prosimy o zgłaszanie adresów.

5. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 8.00.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św., od 4 maja będą mieć próby w kościele o godz. 17.00.

7. Kandydaci do bierzmowania przyjdą na konferencję w piątek o godz. 19.15.

8. Dla narzeczonych, konferencje przed zawarciem sakramentu małżeństwa, rozpoczną się jutro, w poniedziałek 2 maja, o godz. 19.30 w Sali A.

9. Spotkanie organizacyjne dla rodzin, które w lipcu przyjmą młodzież w swych domach z racji ŚDM, będzie 9 maja (poniedziałek z tydzień) o godz. 19.15.

10. Nasz Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza wszystkich, podejmujących prace w różnych zawodach, do udziału w Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy do Henrykowa, która będzie 15 maja br. Spotkanie tam rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. W programie będzie także zwiedzanie opactwa i wiele atrakcji.

11. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, niedziela 8 maja będzie przeżywana w Polsce jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Wsparcie dla poszkodowanych w katakliźmie, będzie można wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane tego dnia do puszek.

Do góry