Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
24/03/2019 - 3. niedziela wielkiego postu.
1. W liturgii tego tygodnia:
Poniedziałek, 25 marca –UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 9.00 (rano).

Jest to również Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.30, będziemy mogli przystąpić do tzw. duchowej Adopcji Poczętego Dziecka – czyli złożyć deklarację modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji zagrożonego życia, i za jego matkę. Druk deklaracji „Duchowej Adopcji” znajduje się na stoliku z czasopismami.

2. Zachęcamy wiernych do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:
GORZKI ŻALE - dzisiaj, w niedzielę, o godz. 17.45.
DROGA KRZYŻOWA - w piątek o godz. 17.30 (dzieci); 19.00 (dla młodzież wszystkich).

3. Konferencja przed chrztem będzie dzisiaj o godz. 16.0-0 w Sali E.

4. Kandydaci do bierzmowania będą mieć spotkanie w środę na Mszy św. o godz. 18.30.

5. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd do Ziębic i Henrykowa w dniu 11 kwietnia. Można już się zgłaszać w zakrystii lub świetlicy.

6. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 31 marca.
Trwać będą do środy. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne będzie w przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św., ale dzieci z rodzicami prosimy na godz. 11.30. W przyszłą niedzielę będzie modlitewne uwielbienie Chrystusa – po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy nie tylko młodzież.
Chociaż rekolekcje będą dopiero za tydzień, już dzisiaj zaplanujmy swój czas tak, aby wziąć w nich udział.

7. Dzisiaj możemy złożyć (przy wejściu do świątyni) swą ofiarę na cele misyjne, na dzieło Pomoc Misjom „Ad Gentes”.

8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu i jałmużnę postną (koszyczek znajduje się koło obrazu Matki Bożej Częstochowskiej). Dziękujemy także za kolejne ofiary indywidualne, złożone na cele remontowe i na cotygodniowe sprzątanie kościoła.

Do góry