Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
31/08/2014 - 22. niedziela zwykła.
1. W ostatnią wakacyjną niedzielę przychodzimy przed ołtarz Pański, by podziękować Panu Bogu za miniony czas wakacji, a patrząc w przyszłość polecać Bożej Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny naszych dzieci i młodzieży. Modlimy się, by polska szkoła miała zawsze dla swoich uczniów chrześcijańskie oblicze.

2. Dzieci i młodzież NOWY ROK SZKOLNY rozpoczną uroczystą Mszą św. w dniu 1 września (w poniedziałek), w takim porządku:

- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 98 i młodzież z Gimnazjum nr 2 o godz. 8:00 (rano);

- młodzież ze szkół średnich zapraszamy w poniedziałek o godz. 18,30.

Okazja do spowiedzi św. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św., natomiast w piątek – od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby po wakacjach pojednali się z Bogiem.
We Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku nauki szkolnej niech wezmą udział także nasi nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice.
Katecheza dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach. A w parafii będzie odbywać się przygotowanie do sakramentów św.
Celem katechezy jest przede wszystkim kształtowanie dojrzałej wiary. Odpowiedzialność za naukę religii w szkole i w parafii spoczywa tak na rodzicach, jak i na duszpasterzach. Przypominamy rodzicom o obowiązku złożenia na piśmie do dyrekcji przedszkola i szkoły iż życzą sobie, by ich dziecko mogło uczęszczać na naukę religii.

3. Młodzież, która w tym roku kalendarzowym przystąpiła do bierzmowania, oraz wszyscy tegoroczni gimnazjaliści, niech w niedzielę za tydzień (7 września), przyjdą na Mszę św. o godz. 10.00.

Natomiast dzieci z klas trzecich, i ich rodzice, niech przyjdą w niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 11.30.

4. Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się od zaatakowania naszej Ojczyzny przez Niemcy i Związek Radziecki. Europa odrzuciła prawa Boże i w wyniku tej największej wojny w historii świata, ludobójstwa i eksterminacji narodów, utraciło życie ok. 35 mil. ludzi - w tym prawie 6 mil. Polaków. Będziemy modlić się o pokój na świecie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, dni eucharystyczne.
W piątek będzie comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy wieczornej i potrwa do godz. 21.00.

6. Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie swych chorych na pierwszy piątek miesiąca.

7. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w sobotę o godz. 18.00.

8. Przypominamy, że chrzty w naszej parafii odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 13.00. Natomiast spotkanie przygotowawcze przed chrztem odbywa się w niedzielę, dwa tygodnie wcześniej.

9. Konferencje przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się w poniedziałek, 1 września, o godz. 19,30 w Sali A.

10. Dzisiaj, w niedzielę, odbędzie się spotkanie dla ministrantów i ich rodziców o godz. 17.00.

11. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na nowe witraży w naszym kościele. „Bóg zapłać” także za pomoc w posprzątaniu i odkurzeniu kościoła.

12. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji – zatem będzie w niedzielę Msza św. o godz. 13.00.

Do góry