Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
23/09/2018 - 25 niedziela zwykła.
Dzisiaj duchowo łączymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem, odbywającym podróż apostolską do krajów nadbałtyckich, Litwy, Łotwy i do Estonii.

1. Przypominamy, że procesja dziękczynno-błagalna ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, będzie dzisiaj, 23 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety w Rynku, o godzinie 16.00.

2. W tym tygodniu w liturgii:
* czwartek – Św. Wincentego a’ Paulo, kapł.
* piątek – Św. Wacława, m.
* sobota – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Konferencja dla rodziców, którzy pragną przedstawić swe dzieci do chrztu w najbliższym czasie, będzie dzisiaj o godz. 16.00 w sali E.

4. Rozpoczęliśmy przygotowanie dzieci i młodzieży do sakramentów: pokuty, Eucharystii i bierzmowania.

a). W ub. niedzielę dzieci z klas trzecich zostały zapisane do I Komunii św. Jeżeli są jeszcze dzieci, które rodzice pragną przygotować do życia sakramentalnego, niech w tym tygodniu zgłoszą się do kancelarii parafialnej.

b). Natomiast młodzież z klas ósmych i gimnazjalną, która pragnie w tym roku przystąpić do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Dzieci z klas czwartych, w związku z rocznicą I Komunii św., przyjdą w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30.

6. Trwają zapisy do grona ministrantów i scholii dziewczęcej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

7. Klub Seniora organizuje wycieczkę do Świdnicy w dniu 3 października br. Zapisy w zakrystii.

8. Dziękujemy osobom, które zorganizowały w ub. tygodniu wyjazd dla młodzieży na Ślężę, oraz wyjazd dzieci ze Świetlicy do Złotego Stoku.

9. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar na katolickie Radio Rodzina – przy wejściu do kościoła.

W sobotę, 29 września, będzie Msza św. z ok. 45-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi Whirlpool-Polar. Msza św. będzie o godz. 10.30 w naszym kościele.

Do góry