Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
25/09/2016 - 26. niedziela zwykła.
1. W tym tygodniu w liturgii:

* wtorek – Św. Wincentego a Paulo, kapł.

* środa – Św. Wacława, m.

* czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

* piątek – Św. Hieronima, kapł. i dK.

* sobota - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dK.

2. Od soboty, 1 października, codziennie przez cały ten miesiąc, będzie nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00.
Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Kto odmawia różaniec wspólnie w kościele lub rodzinie, może dostąpić odpustu zupełnego.
Dzieciom z klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii św., poświęcimy różańce w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.
Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 8.00. Zachęcamy wiernych do włączania się do wspólnot (róż) Żywego Różańca w naszej parafii.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po tej Mszy św. będzie możliwość pozostania w kościele na modlitwę różańcową i rozważanie tajemnicy różańcowej – w duchu ofiarowania się i wynagradzania NMP za zniewagi i grzechy (tzw. pierwsze soboty miesiąca!).

4. Chorych w tym roku będziemy odwiedzać w pierwsze soboty miesiąca. Zatem nie w pierwszy piątek, ale w najbliższą sobotę odwiedzimy naszych chorych, w godz. 8.00 – 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

5. Katecheza dla dzieci i młodzieży odbywa się w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach, do których uczęszczają. Natomiast przygotowanie do sakramentów św.: pojednania, Eucharystii i bierzmowania, odbywa się w kościele, w parafii, wg podanego porządku.

6. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania, będzie odbywać się dla Wrocławian, w ośrodku duszpasterskim na ul. Katedralnej 4. Rozpoczęcie w dniu 27.09.br. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii.

7. Natomiast do młodzieży, która w tym i w ub. roku, przystąpiła do bierzmowania, kierujemy zaproszenie na specjalne dla nich spotkanie. Prosimy tych bierzmowanych na spotkanie w najbliższy czwartek (29.09.br.), o godz. 19.00 do Sali E.

8. Zapraszamy do grona ministrantów i scholii dziewczęcej. Chętnych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.

9. Przypominamy, że dzisiaj będzie procesja z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami miasta Wrocławia. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety w Rynku, o godzinie 16.00.

10. Za trzy tygodnie, 15 paźdz. odbędzie się piesza pielgrzymka do Trzebnicy. Już można się zgłaszać.

11. Klub seniora organizuje wycieczkę do Paradyża i Obry w dniu 4 października (wtorek). Zapisy w świetlicy.

12. Informujemy, że Parafia św. Jana Ap. we Wrocławiu-Zakrzowie, organizuje pielgrzymki:
1) Do Guadelupe w Meksyku, w terminie 14-25.11.br.
2) Do Fatimy, w kwietniu przyszłego roku.
Bliższe informacje – w gablocie.

13. Jest organizowany kurs dla obrońców życia, przez Fundację Pro-prawo do życia. Rozpocznie się 1 paźdz. Szczegóły na plakacie.

14. W przyszłą niedzielę, 2 paźdz. przy kościele będą zbierane ofiary na rzecz pomocy materialnej poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

15. „Bóg zapłać” za kolejne ofiary na cele remontowe, za wszelką pomoc. O posprzątanie świątyni na najbliższą niedzielę, prosimy kolejne rodziny z ul. Krzywoustego nr 321 (1-50).

Do góry