Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
22/05/2016 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej.
1. Dzisiaj dzieci z klas czwartych, które przystąpiły do Komunii św. w ubiegłym roku, obchodzą Rocznicę Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30.
Zarówno te dzieci, jak i dzieci, które w ub. tygodniu zostały włączone do stołu eucharystycznego, otoczmy naszą modlitwą i dobrym przykładem chrześcijańskiego życia.

2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP jest codziennie, po wieczornej Mszy św. Natomiast dzisiaj – w niedzielę – będzie o godz. 18.00 (przed Mszą św. wieczorną). - Wieczorne Msze św i nabożeństwa w dni powszednie są sprawowane w kaplicy.

3. W najbliższy czwartek, 26 maja, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA (Urocz. Bożego Ciała).
W tym dniu wyrażamy naszą wiarę w obecność Chrystusa i dziękujemy za dar Eucharystii. Niech udział we Mszy św. i uroczystej procesji, przypomina nam o konieczności uświęcenia naszych domów, ulic, zakładów pracy, szkół i miejsc odpoczynku. Centralna procesja we Wrocławiu rozpocznie się w Katedrze o godz. 9.00.

W naszej parafii: rano w tym dniu będą dwie Msze św.(tak, jak w niedzielę)
. O godz. 10,00 - uroczysta Suma, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem ulicą Krzywoustego, Kiełczowską, Mulicką i Gorlicką. Po procesji będzie Msza św. ok. godz. 12,30.
Okazja do spowiedzi św. jest codziennie przed lub w czasie Mszy św.

Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy – w tych samych miejscach, co w ubiegłych latach. Po plansze i stoły do tych ołtarzy prosimy się zgłaszać na plebanię. Pomyślmy o obrusach, świecach i kwiatach. Udekorujmy także swe domy i okna mieszkań, oraz zatroszczmy się o porządek. Prosimy o przygotowanie samej procesji (asysta, chorągwie). Dzieci z klas trzecich i czwartych, niech przyjdą w czwartek w strojach pierwszokomunijnych. Młodsze dzieci zapraszamy do sypania kwiatków - próba dla tych dzieci, które będą w procesji sypać kwiatki, będzie w środę o godz. 17,00. Spotkanie dla ministrantów i scholi - w środę o 19.30.

4. Z Kandydatami do bierzmowania spotykamy się w tym tygodniu na Mszy św. dzisiaj, w niedzielę, oraz w czwartek o godz. 10.00.
Uroczystość bierzmowania będzie 12 czerwca. W tym dniu, w drugą niedzielę czerwca, przeżywać będziemy w parafii wizytację biskupią.

5. Konferencja przed chrztem będzie dzisiaj, 22 maj br., o godz. 16.00 w Sali E.

6. Ponawiamy zaproszenie i zachęcamy do udziału w ŚDM w Krakowie. KOŃCZY SIĘ POWOLI CZAS ZAPISÓW na wyjazd do Krakowa. Prosimy o kontakt w zakrystii. Możliwość zapisów i spotkanie organizacyjne, będzie także w Mirkowie, w najbliższy piątek, 27.05 - o godz. 18.00 (Msza św., potem spotkanie w salce).

7. W piątek, na wieczornej Mszy św., członkowie wspólnot oazowych, będą modlić się w intencjach beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

8. Z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, organizujemy wyjście do kina – w piątek, 27 maja o godz. 12.00. Zapisy w świetlicy.
Przypominamy również ogłoszenie z ub. niedzieli: proźba o wesprcie środkami czystości lub słodyczami, dzieci w domu dziecka w Krzydlinie Małej. Swój dar możemy przynosić codziennie po wieczornej Mszy św. do Ks. Mariusza.

9. Kuria informuje, że w przyszłą niedzielę, w dniu 29 maja br., ulicami Miasta Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.
Marsze dla Życia i Rodziny mają już swoją tradycję w całej Polsce. Są one manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. To święto rodzin, stanowi okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Ten siódmy z kolei marsz będzie przebiegał, jak w całej Polsce, pod hasłem: "Rodzina bezcennym darem !" Marsz poprzedzi uroczysta Msza św. o godz. 11.00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.

10. Także w przyszłą niedzielę, będą zbierane podpisy, za projektem zmiany ustawy o aborcji. Potrzebny będzie numer-pesel.

Do góry