Wspólnoty i grupy parafialne
Gazetka parafialna - Żyć wiar±
Kontakt z parafi±…
Dobre strony
30/08/2015 - 22. niedziela zwykła.
> 1. W ostatnią wakacyjną niedzielę przychodzimy przed ołtarz Pański, by podziękować Panu Bogu za miniony czas wakacji, a patrząc w przyszłość polecać Bożej Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny naszych dzieci i młodzieży. Modlimy się, by polska szkoła miała zawsze dla swoich uczniów chrześcijańskie oblicze.

2. Dzieci i młodzież NOWY ROK SZKOLNY rozpoczną uroczystą Mszą św. w dniu 1 września (we wtorek), w takim porządku:
- dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 98 i młodzież z Gimnazjum nr 2 o godz. 8:00 (rano);
- pozostałą młodzież zapraszamy we wtorek o godz. 18,30.

Okazja do spowiedzi św. jest codziennie na pół godziny przed Mszą św., natomiast w piątek – od godz. 17.30 do 19.00. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby po wakacjach pojednali się z Bogiem.
We Mszy św., rozpoczynającej nowy rok szkolny, niech wezmą udział także nasi nauczyciele i wychowawcy, oraz rodzice czy dziadkowie.

Katecheza dla dzieci i młodzieży odbywać się będzie w ramach lekcji w szkołach i przedszkolach. A w parafii, będzie odbywać się przygotowanie do sakramentów św. – pojednania i Eucharystii, bierzmowania – o czym poinformujemy za tydzień.
Celem katechezy jest przede wszystkim kształtowanie dojrzałej wiary. Odpowiedzialność za naukę religii w szkole i w parafii, spoczywa tak na rodzicach, jak i na duszpasterzach. Ignorancja religijna jest źródłem uprzedzeń i nietolerancji, zagrożeniem dla współżycia w pokoju.
Przypominamy rodzicom – katolikom, o obowiązku złożenia na piśmie do dyrekcji przedszkola czy szkoły, iż życzą sobie, by ich dziecko mogło uczęszczać na naukę religii (przede wszystkim w pierwszych klasach nowej szkoły). Żyjemy w ustroju demokratycznym, a zatem rodzice mają niezbywalne prawo decydować o uczęszczaniu, bądź nieuczęszczaniu dziecka na lekcje religii. W Polsce z nauki religii w szkole, od 25 lat, stale korzysta ok. 90 procent uczniów.

3. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się od zaatakowania naszej Ojczyzny przez Niemcy i Związek Radziecki. Europa odrzuciła prawa Boże i w wyniku tej największej wojny w historii świata, ludobójstwa i eksterminacji narodów, utraciło życie ok. 35 mil. ludzi - w tym prawie 6 mil. Polaków. Będziemy modlić się o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, dni eucharystyczne. W piątek będzie, jak co miesiąc, adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy wieczornej i potrwa do godz. 21.00.

5. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek przed południem. Prosimy o zgłaszanie swych chorych na pierwszy piątek miesiąca.

6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie odbywać się od tego miesiąca, w innym dniu: nie w sobotę, ale w niedzielę po pierwszej Mszy św., a więc o godz. 8.00 (rano).

7. Przypominamy, że chrzty w naszej parafii odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 13.00. Natomiast spotkanie przygotowawcze przed chrztem, odbywa się w niedzielę, dwa tygodnie wcześniej, o godz. 16.00.

8. Konferencje przedślubne dla narzeczonych rozpoczną się w poniedziałek, 7 września, o godz. 19,30 w sali A.

9. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji – zatem będzie w niedzielę Msza św. o godz. 13.00.
Od przyszłej niedzieli, chcielibyśmy , aby Msza św. o godz. 11.30, była przede wszystkim z udziałem dzieci i młodszej młodzieży. Niech rodzice zatroszczą się o to. Dzieci co tydzień na tej Mszy św. będą otrzymywały „ZIARNO” – taką mini gazetkę niedzielną.

10. Przypominamy, że w niedziele, o godz. 8.00, przez cały rok, jest modlitwa różańcowa – zapraszamy na nią nie tylko Żywy Różaniec.

Natomiast w środy, o godz. 18.00, zachęcamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pragniemy poinformować, że chcemy także wspólnie śpiewać „Godzinki Maryjne” - w soboty przed Mszą św. poranną, czyli o godz. 6.45; zwłaszcza w pierwszą sobotę miesiąca, kiedy to czcimy Niepokalane Serce Maryi – właśnie na porannej Mszy św. o godz. 7.00.

11. Wieczorna Msza św. w soboty jest liturgicznym obchodem niedzieli. Zatem świętowanie niedzieli poprzez udział w Eucharystii. rozpoczyna się już w sobotę wieczór. Kto więc nie może uczestniczyć w niedzielę we Mszy św., winien przyjść w sobotę, aby spełnić wolę Bożą, wyrażoną w słowach: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

12. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do grona ministrantów i scholi dziewczęcej. Dotychczasowych ministrantów i lektorów, prosimy w najbliższą sobotę (5.09br.) o godz. 9.00, a kandydatów - na godz. 10.00. Natomiast dziewczynki, które śpiewają w sochli, i te, które chcą włączyć się do tego grona – w sobotę o godz. 11.00. To sobotnie spotkanie, będzie w klubie młodzieżowym, obok sali A.

13. Pamiętajmy również, że od wtorku, codziennie (bez sobót i niedziel) będzie czynna świetlica parafialna w godz. od 15.00 – do 19.00. Zachęcamy dzieci do korzystania ze świetlicy.

14. Dzisiaj, o. Mariusz Szczepański, kończy urlop w Polsce, i w najbliższych dniach powróci do swej parafii misyjnej w Kinheo, w Ekwadorze. Dziękujemy za wygłoszenie dzisiaj kazań.

Zapraszamy jeszcze raz na spotkanie z misjonarzem, które będzie dzisiaj o godz. 17.00 w kaplicy, gdzie będziemy mogli obejrzeć wiele zdjęć z pracy misyjnej. Wspierajmy naszego Misjonarza swoimi modlitwami oraz ofiarami, które po Mszy św. są dzisiaj zbierane przy wejściu do świątyni.

Do góry