Album: 2023

Na początku Nowego Roku, w uroczystość Objaienia Pańskiego, zgromadziliśmy się na wspólne kolędowanie. Nasza młodzież i schola pomagła nam w tym wspólnym śpiewie.>

W Światowy Dzień Chorego, w dniu 11 lutego, na Mszy św. modliliśmy się z chorymi za chorych w naszej Parafii. 70 osób przyjęło również sakrament namaszczenia chorych.>

Nasz Klub Seniora zorganizował wyjazd do Sanktuarium w Kałkowie-Godowie na Misterium Meki Pańskiej, przedstawiane tam przez wielu aktorów. Pielgrzymowało 30 osób.

W dniach 19 do 22 marca br. przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przewodniczył w nich ks. Andrzej Uruski SDS, rektor kościoła-pustelni w Trzebnicy. Wielu skorzystało podczas rekolekcji z sakramentu pokuty.

W radosnych dniach okresu wielkanocnego, 14 maja, 40 dzieci zostało włączonych do życia sakramentalnego. Dzieci z wiarą i miłością przystępowały do Komunii św.

Wsólnota naszego Klubu Seniora zaprosiła członków sąsiednich klubów seniora na wspólne spotkanie. Przeżywana w naszym parafialnym ogrodzie "majówka", była okazją do wzajemnej integracji.

W dniu 8 czerca, wyrażaliśmy swoją wiarę w Chrystusa na ulicach naszego osiedla. W procesji eucharystycznej modlili się liczni wierni.

W przygotowaniu procesji z Najświętszym Sakramentem wzięło udział wielu parafian. Nie ustajemy w życiu wiarą w Chrystusa Pana i miłością do Jego Kościoła.

Ks. bp Maciej Małyga udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w dniu 3 czerca, w kościele św. Jana Ap. Niech dary Ducha Świętego umacniają ich do mężnego wyznawania wiary i życia wg. jej zasad.

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca, 30 dzieci z naszej ŚWIETLICY, brało udział w kolonii parafialnej nad morzem. Jesteśmy wdzięczni niestrudzonym wychowawcom.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca, przeżywaliśmy ODPUST ku czci św.. Jakuba i Krzysztofa. W liturgii przewodniczył Ks. kan. Roman Maryński z Sądu Duchownego we Wrocławiu. Po Mszy św. poświecono ok. 70 samochodów.

W dniach 3-10 sierpnia, była 43 Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. Prawie 10 osób z naszej parafii podjęło się trudu pielgrzymowania.