Album: 2022

Na początku nowego roku, w okresie Bożego narodzenia, tradycyjnie odbył się wieczór kolęd. Ministranci i schola przewodniczyli we wspólnym śpiewie.

Dzieci w parafialnej świetlicy miały spotkanie świąteczne. Pani Małgorzata wraz z wychowawcami, przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

Triduum Paschalne i Wielkanoc przeżywane były w tym roku przy liczniejszym niż wcześniej udziale wiernych. (Zdjęcie Bożego Grobu).

W maju odbywały się uroczyste Pierwsze Komunie św. Na twarzach dzieci było wiele radości.

Dzieci przystępowały do Stołu Pańskiego w dwóch grupach.

W dniu 1 czerwca nasza młodzież, przygotowana przez ks. Marcina, przystąpiła do bierzmowania. Sakramentu udzielił Ks. dr Adam Łuźniak, wikariusz generalny.

W każdą niedzielę, młodzież i dzieci chętnie podejmują się służby liturgicznej.

W dniu 16 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku uroczysta procesja odbywała się już na ulicach naszego osiedla.

W Boże Ciało wielu parafian wzięło udział w tym głoszeniu wiary w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii.

W procesji wzięły udział także dzieci. Niestety, nie tak licznie jak w innch latach. Może mało młodzi rodzice dbają o religijne wychowanie w rodzinach?

Pod koniec czerwca Klub Seniora zorganizował wyjazd do Legnicy. Seniorzy zwiedzali miasto oraz modlili się w miejscu cudu eucharystycznego. Jakże potrzebna jest ta wspólnota, nasz klub seniora.

W miesiącu lipcu dzieci - głównie z naszej świetlicy, wyjeżdżały nad morze do Dąbek. Dzięki pracy naszych wychowawców, dzieci skorzystały z dobrodziejstw morza. Wypoczęły i duchowo sie umocniły.

W niedzielę (24.07.br.) obchodziliśmy odpust ku czci św. Jakuba i Krzysztofa. Celebrował o. dr Stanisław Kyc, benedyktyn z opactwa w Tyńcu. Po Mszy św. poświęciliśmy kilkadziesiąt pojazdów.

W Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę brało udział kilkoro młodych naszych parafian. Pielgrzymka trwała w dniach 2-10 sierpnia. Były to rekolekcje w drodze.

28 sierpnia, siostra Krescencja Bielińska ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej z ul. Farnej 3, obchodzieła 60-lecie ślubów zakonnych. Siotra pracowała w naszej parafii wiele lat - jako katechetka, organistka, zakrystianka i w kancelarii parafialnej. Od 2008 r. jest na emeryturze.

W dniu 1 października gościliśmy w naszej Parafii Ks. Bpa Jacka Kicińskiego. Było to spotkanie z naszym Pasterzem w ramach wizytacji kanonicznej.

Ksiądz Biskup spotkał się najpierw z grupami i wspólnotami naszej parafii. Odwiedził także mieszkanki DPS i nasze siostry.

Następnie Ksiądz Biskup wziął udział w modlitwie różańcowej, na którą przyszły także dzieci naszej parafii.

Uroczystość wizytacji kanonicznej uwieńczyła główna Msza św., sprawowana przez Księdza Biskupa w intencji wszystkich Parafian.

W dniu 20 grudnia, dzieci z naszej Świetlicy i Klub Seniora, przeżywały uroczyste wigilijne spotkanie. Rozpoczęło się ono od Jasełek, przedstawionych przez dzieci w kościele. Na tym spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć naszego Księdza Biskupa Macieja, który pobłogosławił tym wspólnotom.

W grudniu przystąpiliśmy do renowacji naszego cmentarza. Utwardzono ciągi pieszych (alejki).