Album: 2021

Na początku nowego roku, w okresie Bożego narodzenia, tradycyjnie odbył się wieczór kolęd. Ministranci i schola przewodniczyli we wspólnym śpiewie.

W wielką sobotę, gdy jeszcze obowiązywały obostrzenia sanitarne, licznie gromadziliśmy się na placu kościelnym na błogosławienie pokarmów wielkanocnych.

W czasie triduum paschalnego w tym roku, Najświętszy Sakrament adorowaliśmy przy Bożym Grobie, który znajdował się w naszej świątyni – kaplicy pomocniczej.

W maju do I Komunii św. przystąpiło ponad 50 dzieci z klas trzecich. Było pięć grup. Na zdjęciu jedna z nich. Natomiast uroczystość bierzmowania została przeniesiona na wrzesień.

Uroczystość Bożego Ciała świętowaliśmy w tym roku z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych (czas pandemii). Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna, ale tylko na placu kościelnym.

W procesji wzięło udział mniej liczne grono parafian niż w ubiegłych latach.

W dniu 25 lipca była uroczystość ODPUSTU. Przewodniczył w tej uroczystośći Ks. Kan. Roman Maryński z Sądu Duchownego we Wrocławiu.

Po sumie odpustowej zostały tradycyjnie poświęcone pojazdy.

W pierwszej połowie lipca wychowawcy z parafialnej świetlicy, zorganizowali kolonię nad morzem dla ponad 30 dzieci. Duża radość na twarzach uczestników tego wyjazdu.

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, odbył się w naszym kościele koncert pieśni maryjnej i patriotycznej. Wykonawcami pięknych utworów, jak np."Ave Maria" M. Szuberta, byli: sopran - p. Lidia Stelmach-Szauer, organy - p. Marek Gerczak i inni.

W pierwszą niedzielę września gościliśmy w naszej parafii naszego misjonarza, o. Mariusza Szczepaskiego. Od dwunastu lat pracuje w Ekwadorze, obecnie jest proboszczem w górskiej parafii Sinia w archidiecezji Cuenca. Wspieramy naszych misjonarzy w tym dziele misyjnym Kościoła.

W dniu 27.09.br. gościliśmy Ks. Bpa Jacka Kicińskiego, który udzielił naszej młodzieży sakramentu biezrzmowania. W kazaniu Ksiądz Biskup zachęcał młodych do odważnego świadczenia o swojej wierze w dzisiejszym świecie.

Na zdjęciu z młodzieżą jest także ks. Marcin, gdyż w tym roku we wrześniu nastąpiła zmiana wikariusza w naszej parafii.