Ogłoszenia duszpasterskie
Wspólnoty i grupy parafialne
Historia parafii Psie Pole
Fotokronika z życia parafii
Gazetka parafialna - Żyć wiarą
Kontakt z parafią…
Dobre strony
Fotokronika
2002
« Powrót do działu Fotokronika
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W czasie ferii zimowych (luty) nasza młodzież (30 osób) wzięła udział w pięciodniowej OAZIE W ZAKOPANEM. Opiekę nad grupą sprawowali ks. proboszcz, dwie panie katechetki (Jola Szczuplak i Teresa Bulczak oraz Jola Rucińska. Młodzież odwiedziła wiele miejsc, w tym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej - kościół wotum za uratowanie Papieża, oraz Krościenko.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
2 czerwca - z okazji DNIA DZIECKA - dla dzieci i młodzieży (uczestników zajęć w parafialnej świetlicy, scholi i ministrantów) zorganizowano spotkanie w ogrodzie parafialnym. Atrakcją były kiełbaski z ogniska oraz rozgrywki sportowe.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Prawie pięćdziesięcioro dzieci przystąpiło do I Komunii św.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W tym roku licznie braliśmy udział w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
18.06 nasza parafia gościła Ks. bp. Jana Tyrawę, który udzielił młodzieży Sakramentu Umocnienia - Bierzmowania.
Jak co roku w lipcu przeżywaliśmy odpust parafialny. Uroczystości przewodniczył ks. kan. dr Zygmunta Jaroszka, zaś kazanie wygłosił ks. dr Mariusz Rosik. Tradycyjnie już w tym dniu wieczorem odbyło się spotkanie przy ognisku.
Na początku lipca dla dzieci z ERM, scholi i ministrantów odbył się tygodniowy obóz religijny. Ponad 40 dzieci pod opieką ks. Piotra, p. Jolanty Szczuplak i animatorów przebywało w Jeleniej Górze - Cieplicach w tamtejszej, życzliwej nam parafii.
W dniach 7 - 20 lipca 45 dzieci ze świetlicy parafialnej przeżywało kolonię w Sośni k. Twardogóry. Wyjazd zorganizował zespół wychowawców pod przewodnictwem p. Urszuli - kierowniczki naszej świetlicy. Dzieci wypoczywały i spędzały czas wakacji bardzo atrakcyjnie.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
18 sierpnia, na SPOTKANIE Z OJCEM śWIĘTYM W KRAKOWIE, podążało 80 osób - część z nich autokarem. Obecność na Błoniach krakowskich w 2.5 milionowej rzeszy ludzi, ogromie umocniło naszą wiarę.
W sierpniu przeprowadzono remont: elewację zewnętrzną kancelarii i zakrystii kościoła zabytkowego. Ponadto gruntownej renowacji poddano krzyż cmentarny, do którego zakupiono nową figurę Chrystusa, oraz bramę.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Jak co roku odbywały się świąteczne spotkanie dla grup naszej parafii. Spotkanie swoje miały grupy Żywego Różańca, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, Scholi i Ministrantów. W niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia wigilię przeżywały dzieci z parafialnej świetlicy. Zaproszeni zostali goście - pan Sidorowicz z Zarządu Miasta i pan Potok z Rady Osiedla. Na zdjęciu - grono wychowawców z naszej parafialnej świetlicy