Ogłoszenia duszpasterskie
Wspólnoty i grupy parafialne
Historia parafii Psie Pole
Fotokronika z życia parafii
Gazetka parafialna - Żyć wiarą
Kontakt z parafią…
Dobre strony
Fotokronika
2000
« Powrót do działu Fotokronika
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
9 stycznia dzieci i młodzież zaprezentowały całej wspólnocie parafialnej jubileuszowe ''Jasełka 2000''. Opiekunami tego teatralnego przedsięwzięcia byli pani Urszula Krajewska oraz ks. Adam. Pod koniec stycznia dla wszystkich aktorów zorganizowano wycieczkę do Wambierzyc.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Ostatniego dnia stycznia odbyła się autokarowa pielgrzymka do Gniezna oraz do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Uczestniczyły w niej dzieci ze scholi parafialnej, ERM-u i ministranci.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Kolejny wyjazd Koła Pielgrzymów zorganizował pan R. Batog - tym razem do sanktuariów Matki Bożej w Wielkopolsce.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Innowacją tegorocznej Niedzieli Palmowej było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane na ulicach naszego osiedla. Młodzież przygotowana przez ks. Adama zaprezentowała widowisko Męki Chrystusa, wcielając się w postacie sprzed dwóch tysięcy lat. Część teatralną wspomagał chórek młodzieżowy, wyrażający emocje, jakie towarzyszyły drodze Chrystusa na Golgotę.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W poniedziałek wielkanocny miało miejsce poświęcenie świetlicy parafialnej p.w. św. Jadwigi. Parafia uzyskała od władz miejskich dotację na wyposażenie pomieszczeń oraz na funkcjonowanie świetlicy. Pomalowano salki, zakupiono odpowiedni sprzęt. Świetlica parafialna jest miejscem, gdzie dzieci z rodzin potrzebujących pomocy codziennie znajdują życzliwość i pomoc. Tutaj owocnie spędzają popołudnia (dwie godziny). Opiekę nad dziećmi roztaczają wolontariusze (animatorzy i studenci) pod kierunkiem pani Urszuli Krajewskiej i pani Małgorzaty Tuckiej.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W maju dzieci z klas drugich (62 osoby) przystąpiły po raz pierwszy do stołu Pańskiego. Dzieci, przygotowane przez panie katechetki (p. Dorotę Jasińską -Galeasso i Aleksandrę Brzozę) oraz księdza proboszcza, przyodziane w liturgiczne tuniki, przyjęły Chrystusa w Komunii.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Pod koniec maja odbyły się promocje pięciu nowych lektorów. Przyjęliśmy również kilku nowych chłopców do grona ministrantów i kilka dziewczynek do ERM-u. Lektorzy z naszej parafii zorganizowali majowe rozgrywki w piłkę nożną dla ministrantów z pięciu sąsiednich parafii. Zajęliśmy pierwsze miejsce. 17 czerwca, w duchu wdzięczności za kończący się rok szkolny, odbyła się pielgrzymka młodzieży (nie tylko z naszej parafii) do Trzebnicy. Opiekę nad młodymi pielgrzymami roztoczył ks. Robert. W tym samym dniu na ogólnopolski dzień wspólnoty w Poznaniu wyjechały dzieci z ERM-u, schola oraz ministranci. Natomiast dorośli następnego dnia pielgrzymowali do Lichenia.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Zdjęcie pamiątkowe - przedstawiające młodzież klas ósmych wraz z ks. proboszczem, który ich uczył i przygotowywał do Sakramentu Bierzmowania.
2 sierpnia nasza parafianka Urszula Jasion, po ośmiu latach przygotowań, jako siostra Aurelia - złożyła śluby wieczyste w zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Katowicach.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W ostatnim tygodniu czerwca rozpoczęliśmy prace remontowe. Kaplica została wyposażona w nową, kamieniopodobną posadzkę. Pod koniec lipca przeżywaliśmy święto patronów naszej parafii - Jakuba i Krzysztofa Uroczystości odpustowej przewodniczył ks. prof. Józef Pater, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Wieczór przy ognisku uświetnił koncert zespołu Halleluja Country Band. Kończąc dzień, stanęliśmy w jedności na wspólnej modlitwie w Apelu Jasnogórskim. Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się KOLONIA PARAFIALNA w Sośni koło Twardogóry dla ponad 40 dzieci Zorganizowała ją pani Urszula wraz z zespołem wychowawców oraz ks. Adamem.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
W sierpniu młodzież z całego świata przybyła do Rzymu na ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODYCH, będący jednocześnie Jubileuszem Młodych. Przy Ojcu Świętym Janie Pawle II zgromadziło się ponad 2 mln. młodzieży. Naszą parafię reprezentowało 12 osób Grupka młodzieży, głównie po ósmej klasie, przeżywała rekolekcje oazowe w Jeleniej Górze - Cieplicach. Młodzież uczestniczyła codziennie we Mszy św., wsłuchiwała się w katechezy oraz integrowała się, uczestnicząc w pogodnych wieczorach i wędrując po górach.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
We wrześniu Koło Pielgrzyma wyruszyło na trzydniową pielgrzymkę ''Pamięci żołnierzy września 1939'' do sanktuariów Matki Bożej na trasie: Wrocław-Częstochowa-Gidle-Kielce-święty Krzyż-Sandomierz-Lublin-Wola Gułowska-Kock-Studzianna-Wrocław. Pielgrzymce przewodniczył p. R. Batog wraz z ks. Piotrem, skierowanym w czerwcu do pracy w naszej parafii. Jak co roku we wrześniu miała miejsce pielgrzymka młodzieży do Wambierzyc. Tym razem reprezentowana przez liczne grono służby liturgicznej.
kliknij, aby powiększyć kliknij, aby powiększyć
Od października w klubie "Stacja" spotyka się najstarsza młodzież studiująca i pracująca. Młodzi zaprezentowali przygotowany przez siebie koncert bożonarodzeniowy.Z rozmachem przygotowano tegoroczną dekorację na Święta Bożego Narodzenia - zabudowano całe prezbiterium. Pomysł oraz wykonanie zawdzięczamy ks. Adamowi, państwu Szczepaniakom oraz młodzieży oazowej.